EL YAZISI VE İMZA İNCELEMELERİ

Laboratuvarımız el yazısı ve imza incelemeleri alanında HMK’NUN 293ncü Maddesi 1nci fıkrası ve CMK’NUN 67nci Maddesi 6ncı fıkrasına dayalı olarak mütalaa beyanı hizmetleri vermektedir;

KİMLER FAYDALANABİLİR?

  • Bankaların Teftiş Kurulu Başkanlıkları,
  • Banka Hukuk Servisleri,
  • Hukuk ve Avukatlık Büroları
  • Gerçek veya tüzel kişiler

NASIL?

İncelenecek ve mukayeseye esas belgeleri doğrudan ofisimize getirebileceğiniz gibi dilerseniz kargo ile aşağıdaki adresimize de ulaştırabilirsiniz. Belirlenen ücretin yarısını incelemeden önce hesabımıza yatırdığınızda incelemeniz sıraya alınır ve yapılır. Elde edilen sonuçlar, talebinize göre sözlü yada yazılı rapor halinde belirlenen ücretin diğer yarısını hesabımıza yatırdığınızda tarafınıza ulaştırılacaktır. Elde edilen sonuçlarda ve hazırlanan raporlarda maddi hatalar dışında (isim yanlışlığı, dosya numarası yanlışlığı vb. hiç bir değişiklik talebinde bulunulmasına etik kurallarımız gereği müsaade edlmemektedir. Bizler yaptığımız inceleme ve hazırladığımız rapor için harcanan mesai karşılığı ücretlendirme yapılmaktadır, elde edilen sonuca ve u sonucun size sağlayacağı yarar yahut zarar göre bir değerlendirme usulümüz yoktur.

ÜCRETLENDİRME

İncelemenin ücretlendirilmesi incelenecek belge sayısı, bir belgedeki imza yada el yazılarının karşılaştırılacağı kişi sayısı ve istenilen mütalaa raporunun sözlü yahut yazılı oluşuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz. Fiyatlarımıza Stopaj ve KDV dahil değildir. Düzenlenen raporlar için Serbest Meslek Makbuzu tanzim edilerek rapor eşliğinde tarafınıza iletilecektir.

GİZLİLİK

Laboratuvarımızda yapılan tüm analizler ve sonuçları tam bir gizlilik esasına göre yürütülür, hiç bir koşul altında üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

MAKİNE YAZISI İNCELEMELERİ

Daktilo yazıları, mürekkep püskürtmeli veya lazer bilgisayar yazıcısı çıktıları, fotokopi makinesi çıktıları, matbu basım senet, çek vb. belgelerdeki baskı teknikleri incelemeleri de uzmanlık alanımız dahilindedir. Bu konulardaki inceleme talepleriniz için lütfen laboratuvarımızı arayarak ön bilgi alınız.

BELGE SAHTECİLİĞİ İNCELEMELERİ

Sahteliğinden şüphe edilen her türlü basılı belge, mühür, kaşe, imza yada el yazılarının mürekkepli kalem ile yazılıp yazılmadıkları (ıslak imza olup olmadıkları) incelemeleri uzmanlık alanımız dahilindedir. Bu tür bir inceleme talebiniz olması halinde laboratuvarımızı arayarak ön bilgi alınız.

ÖNEMLİ NOT:

YAZI YAŞI TAYİNİ İNCELEMELERİ LABORATUVARIMIZDA YAPILMAMAKTADIR. BU ALANDA YAPILACAK İNCELEMELER ADLİ GRAFOLOJİ İNCELEMELERİNİN DIŞINDA OLUP, GÜVENİLİR VE DOĞRULUĞU BİLİMSEL OLARAK KESİN BİR ŞEKİLDE İSPATLANMIŞ KİMYASAL ANALİZ YÖNTEMLERİNİN KULLANILMASINI GEREKTİRMEKTEDİR.
LABORATUVARIMIZDA EL YAZISI VEYA İMZADAN KİŞİLİK ANALİZİ VE BENZERİ ANALİZLER YAPILMAMAKTADIR. LABORATUVARIMIZ BİR ADLİ GRAFOLOJİK İNCELEMELER LABORATUVARI OLUP EL YAZISI VEYA İMZALARIN KİŞİLERE AİDİYETİ ÜZERİNDE İNCELEMELER YÜRÜTMEKTEDİR.